Prejsť na obsah
Študijné oddelenie

WORKSHOP Touch4STU

Zapoj sa do architektonickej súťaže pre študentov vertikálnych ateliérov a získaj ceny!

Navrhni univerzitné startup mestečko a podieľaj sa na jeho realizácií!

Súťaž prebieha formou workshopu 17. 2. - 27. 2. 2020 na FA STU.

Cieľom budú vízie Startup mestečka na pozemkoch STU, ktoré rozvíja podnikateľské prostredie zamerané na inovácie. Mestečko bude podporovať začínajúce firmy - startupy, a tak bude zlepšovať uplatnenie študentov STU, priláka zahraničné spoločnosti a ponúkne systémy podpory rozvoja kreatívnych a podnikateľských nápadov.

Zadanie:

Spracovanie architektonickej ideovej štúdie Startup mestečka Touch4STU – Innovation City na pozemku v blízkosti Fakulty elektroniky a informatiky STU, ktorá zohľadňuje kontextuálne vzťahy s okolím a vyjadruje koncept čistého prevádzkového a funkčného riešenia na základe parametrov lokalitného programu. Štúdia by mala vychádzať z myšlienok modularity s možnosťou expanzie a mala by vyjadriť koncept vizuálnej identity a využitia pozemku. Súťaže sa môžu zúčastniť tak jednotlivci ako aj tímy.

 

Ceny:

1. cena je trojdenná návšteva mesta Helsinki s návštevou Startup centra Aalto University v Helsinkách (pre max. trojčlenný tím nominovaný víťazným tímom)

2. cena je Vstup do Laser Tag arény na 3 hry pre max 10 hráčov

3. cena je Vstup do baru Virtuálnej reality Bratislava (VRBA) na 3 hodiny pre max 10 hráčov

Ceny do súťaže zabezpečuje spoločnosť tech4it, spol. s.r.o. a Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

 

Úvodný seminár 18.02. 2020 o 14:00 v miestnosti 05

V rámci úvodného seminára bude na Fakulte architektúry za prítomnosti zadávateľa a partnerov súťaže zadanie priblížené a doplnené odbornými prednáškami súvisiacimi so zadaním súťaže.

Program seminára

 

Prihlasovací formulár:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=9DnZFsA4bkSnGTzb5lXG5DvUboecr9VJsYDdx1kZHoFUOVlBUUhHOFpDVzNBTktYWkIxQzdNR0VGRy4u
 
Podklady:
Zadanie a pravidlá súťaže
Lokalitný program: PDF XLSX Mindmap
3D model a 2D podklady
Fotografie pozemku
Fotografie z dronu
 
viac informácií: roman.hajtmanek@stuba.sk