Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

V prvom rade gratulujeme k oceneniu v kategórii Cena profesora Vilhana. Priblíž nám tvoj výber vertikálneho ateliéru. Prečo si sa rozhodla práve pre tento?
AP:
Ďakujem. Môj vertikálny ateliér je Kotradyová + Kočlík. Je to jediný dizajnérsky ateliér, ktorý pôsobí na Ústave interiéru a výstavníctva, tak to bola prirodzená voľba. Vedúci práce bol Ing. Dušan Kočlík, ArtD.


zdroj: A. Pašková

Téma, ktorú si počas semestra spracovávala bola vopred daná alebo si mohola priniesť vlastnú? Ak áno, prečo práve túto?
AP: Téma bola daná. Bola to spolupráca s mestskou časťou Bratislava - Lamač, ktorá chcela víziu revitalizácie Starej Radnice v Prievoze. Mali sme možnosť ju aj osobne navštíviť.

Ako vnímate zavedenie vertikálnych ateliérov a ich vplyv na výučbu?
AP: Popravde nevnímam radikálne zmeny. Prof. doc. Veronika Kotradyová a Ing. Dušan Kočlík, ArtD. boli a sú skvelý tím, aj pred zavedením vertikálneho ateliéru.


zdroj: A. Pašková

Poďme k víťaznému projektu. Prosím, opíš nám tvoje ciele v navrhovaní a celkovom fungovaní diela. 
AP: Hlavný priestorom je obradná sieň, ktorá mestskej časti chýba. V návrhu presadzujem vzdušnosť, svetlosť a princípy univerzálneho dizajnu. Budova je riešená tak, aby aj telesne znevýhodnení mohli plynule prechádzať priestorom. Celistvosť návrhu vyjadrujem v jednoduchosti s dôrazom na detail a použitím jednotných materiálov v celom objekte. Z tejto architektúry sa stáva multifunkčné centrum. 

Čo by si odkázala svojmu vedúcemu práce?
AP: ĎAKUJEM za rady a trpezlivosť.

Posledná, no možno dôležitá odpoveď pre spolužiakov. Prečo si sa prihlásila do súťaže na najvyššie ateliérové ocenenie?
AP: Prihlásením do akejkoľvek súťaže nemáme čo stratiť, jedine získať.


zdroj: A. Pašková