Prejsť na obsah
Študentské súťaže
Štátna ochrana prírody SR (ŠOP SR), odbor komunikácie a propagácie v spolupráci so Stredoslovenskou galériou, vyhlasuje grafickú súťaž pod názvom
 

ZIMNÁ KRAJINA NA POHĽAD(NICU)


S príchodom chladného počasia je všetko iné. Príroda sa ponorí do bieleho ticha a len studený vietor si píska svoju mrazivú pesničku. Avšak aj v tomto ročnom období má príroda mnoho rozmerov a ukrýva množstvo zimných výjavov a scenérií. Pre zvieratá je zima spojená s nedostatkom potravy, čo však príroda múdro vymyslela a mnohým živočíchom nadelila schopnosť hibernácie (svišťom, netopierom, plchom) či inú formu zimného (nepravého) spánku, ako medveďom, jazvecom. Tí najmenší (hmyz) sa skrývajú čo najhlbšie pod povrchom pôdy alebo v rozkladajúcom sa dreve odumretých stromov, kde tak môžu zaistiť pokračovanie ich druhu a zásobu vajíčok (kobylky). Najjednoduchším spôsobom ako prežiť pre vtáky, ktoré zostali a neodleteli do svojich afrických či ázijských domovov alebo naopak prišli zo severu, je neúnavne a nepretržite hľadať semienka. Neodolateľnou atmosférou láka aj les, zahalený pod kopou snehu a ľadu, ktorý naoko spí akoby sa v ňom zastavil čas... .

Zašlite svoj grafický návrh so zimnou tematikou, ktorá sa stane motívom vianočnej pohľadnice pre Štátnu ochranu prírody SR a poputuje Slovenskom skrz chránené územia.
Svoje grafiky môžete zasielať od 18.10.2021 do 21.11.2021.

Hlavným cieľom grafickej súťaže je vnímanie zimnej tematiky v prírodnom rozmere, podporenie všímavosti, záujmu a poznania o svoje najbližšie prostredie, prírodných cyklov a voľne žijúcich druhov živočíchov a rastlín so zameraním na zimné obdobie.

vic informácií nájdete TU.