Prejsť na obsah
Študentské súťaže

Zničený prístav v Bejrúte čaká revitalizácia – možno práve podľa slovenského návrhu.

Mestská rada libanonskej metropoly a OEA Bejrút (Order of Engineers & Architects - Beirut) vyhlasuje súťaž na obnovu prístavu. Organizuje ju Inspireli Awards a Zein Engineering s cieľom vyzvať študentov a študentky, ktorí chcú Bejrútu ponúknuť pomoc a navrhnúť znovuzrodenie tejto kľúčovej časti mesta.

Hosťujúci profesor Ing. arch. Juraj Herman sa za STU v Bratislave zúčastnil diskusie s dvanástimi profesormi zo siedmich rôznych univerzít z Libanonu, Albánska, Egypta, Česka a Slovenska, ktorú k súťaži usporiadalo Inspireli 13. januára 2022 v rámci Live Talk č. 8.

Inspireli award je združenie, ktoré cez svoje aktivity prepája školy architektúry po celom svete. STU patrí medzi jeho partnerov. Cieľom združenia a ním vypisovaných súťaží je zdarma podporovať mladé talenty v architektúre bez ohľadu na ich sociálne, ekonomické, alebo etnické podmienky. Témy súťaží sú zamerané na riešenie aktuálnych problémov prostredia cez inovatívne a inšpiratívne riešenia v oblasti architektúry, urbanizmu a krajinnej architektúry.

Takéto poslanie má i súťaž na obnovu prístavu v Bejrúte s termínom do 14. júla 2022.

Viac informácií k súťaži nájdete TU.