Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

WA_Praha_výstava

Občianske združenie WOMEN ARCHITECTS v spolupráci s Fakultou architektúry České vysoké učení technické v Prahe pozýva všetkých na vernisáž výstavy Ženy v slovenskej architektúre v Prahe, ktorá sa uskutoční v pondelok 19.10.2015 o 19.00h na Fakulte architektúry ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 - Dejvice. Výstava bude verejnosti prístupná od 19.10. - 09.11.2015.

Expozícia prezentuje tvorbu vybraných reprezentantiek prvej generácie slovenských architektiek, ako aj diela architektiek, ktoré nasledujú odkaz prvej generácie architektiek a významne prispievajú do súčasného diania v architektúre nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Súčasťou expozície sú štatistické informácie o zastúpení žien na architektonických školách a v praxi.

Výstava Ženy v slovenskej architektúre v Prahe nadväzuje na výstavu, ktorá sa uskutočnila na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave v máji v rámci festivalu Dni architektúry a dizajnu 2015. Výstavy iniciuje občianske združenie WA, ktoré sa už dlhšie venuje reflexii tejto témy v spoločnosti.

Plagát
Tlačová správa