Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Vo štvrtok 19. februára boli do večerných hodín opätovne verejnosti otvorené brány Fakulty architektúry STU v Bratislave. Zahájenia ďalšieho úspešného vydania podujatia Noc architektúry sa zúčastnil prezident J.E. Andrej Kiska a za účasti dekanky fakulty Ľubici Vitkovej mu boli predstavené jednotlivé vedecko-výskumné pracoviská fakulty a spoločné projekty našich pedagógov a študentov.

Na podujatí sa predstavili najlepšie študentské práce z ostatného semestra, okrem iného výsledky Workshopu pre Ciachovňu, Biennale Sessions Workshopu pre bienále v Benátkach, Interaktívne laboratórium urbanizmu, boli vystavené modely pre automobilku Škoda.
V rámci sprievodného programu boli odprezentované projekty viedenských študentov Hypotopia, komunitný bod Šafko a projekt Zóna Čulenova. Mies.SK v svojom šiestom premietaní ponúklo 10minútové rozhovory s Nice architects, Eastside architecture a s architektom Pavlom Paňákom. Absolútnym vrcholom večera bola prednáška svetoznámeho Nórskeho ateliéru Snøhetta v podaní Jenny Osuldsen, ktorej záznam nájdete TU.

FOTOREPORT z podujatia

tlačová správa
program
udalosť na facebook-u

Organizátor: archtung.sk