Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Spoločnosť Elsevier pripravila nový spôsob vzdelávania  -  sériu on-line webinárov (webové semináre) určených pre doktorandov, akademických/vedeckých pracovníkov a  knižnično-informačných pracovníkov. Webináre sú prístupné z akéhokoľvek miesta, podmienkou je len kvalitné pripojenie na internet a počítač. Ide o interaktívnu prezentáciu s aktívnou účasťou lektora.


Pozývame vás  na ďalší webinár spoločnosti Elsevier :
Scopus - cesta ku kvalite a viditeľnosti akademickej práce,ktorý sa bude konať  v piatok 11. novembra od 13:00 do 14:00.

Program:
Obsah Scopusu, proces výberu obsahu a jeho kritériá
• Bibliometrické a analytické nástroje v Scopuse (analýza na úrovni časopisov a článkov)
• Profily v Scopuse (profil autora a profil inštitúcie)

Webinár bude prebiehať v slovenskom jazyku. V priebehu webinára máte možnosť pýtať sa otázky alebo požiadať o ukážky konkrétnych funkcií.

O databáze Scopus: Scopus je najrozsiahlejšia databáza abstraktov, citácií a plných textov odbornej recenzovanej literatúry a kvalitných online zdrojov. Vysoký dôraz kladie na funkcie umožňujúce analýzu a vizualizáciu vedy a výskumu. Pracuje tak, aby vedcom a akademickým pracovníkom pomohol vždy nájsť presne to, čo potrebujú. Rýchly, jednoduchý a komplexný – Scopus je spoľahlivý nástroj presného vyhľadávania v odbornej literatúre.

V prípade záujmu o účasť na webinári je treba sa zaregistrovať tu.


Prehľad ďalších najbližšie plánovaných webinárov:

- Databáza Reaxys: nové rozhraní - štvrtok 10. novembra 10:00 - 11:00 
registrácia tu: https://attendee.gotowebinar.com/register/5157179403993056260

- Databáza ScienceDirect: tipy a triky - štvrtok 24. novembra 13:00 - 14:00
registrácia tu: https://attendee.gotowebinar.com/register/3740327829435060228

ŠKOLITEĽ:   Jitka  Dobbersteinová,  Slovakia Freelance Trainer,  Elsevier B.V., tel.: +421 905 810 527V prípade otázok alebo návrhov k webinárom, obráťte sa prosím na školiteľku spol. Elsevier.

Využite tento nový spôsob školení !