Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Jan Gehl: Mestá pre ľudí
Za viac ako 40 rokov pomohol Jan Gehl premeniť mestské prostredie na celom svete na základe svojho celoživotného výskumu tak, aby ľudia skutočne využívali, respektíve mohli využívať, priestory, kde žijú a pracujú. V knihe jasne vysvetľuje a popisuje metódy a nástroje, ktoré používa k tomu, aby pretvoril nefunkčné mesto do takej mestskej krajiny, akou by mala byť: mestom pre ľudí.

Ak sa chceš dozvedieť o viac o dánskom urbanistovi Janovi Gehlovi a jeho celoživotnom úsilí o tvorbu kvalitných mestských priestorov, príď na  stretnutie °krúžku písania, ktoré sa uskutoční už túto stredu 29. apríla 2015 o 16.30 v Knižnici FA STU. Knihu Mestá pre ľudí predstaví architektka a urbanistka Kristína Staněková.

udalosť na facebook-u


Kevin Lynch: Obraz mesta
Už ste čítali knihu Kevina Lyncha? Mali by ste. S Milotou Sidorovou, milovníčkou miest, iniciátorkou a koordinátorkou medzinárodného urbanistického festivalu reSITE budeme debatiť o meste, o našich vlastných obrazoch mesta a mentálnych mapách. Čítajte a vaše krátke výstižné dojmy z mesta postujte na náš fb https://www.facebook.com/kruzokpisania. Budeme sa o nich na konci apríla rozprávať.
Stretnutie sa uskutoční 29. apríla o 17,30 hod. v študovni Knižnice FA STU.

Ing. Milota Sidorová, PhD. študovala krajinnú architektúru, grafický dizajn, filmovú produkciu, urbanizmus, sociálny výskum a manažment ľudských zdrojov na rôznych školách v Európe, Ázii a Amerike. Všetky tieto záujmy sa stretávajú v téme mesta, s ktorým pracuje ako koordinátorka medzinárodného festivalu o urbanizme reSITE. Známa je tiež ako instagramerka z new yorských ulíc pod pseudonymom #mwalker. Okrem toho prednáša, konzultuje, popularizuje urbanizmus, polemizuje, ale hlavne vytvára.

udalosť na facebook-u


Organizuje dobrovoľný a slobodný krúžok písania.

krúžok °krúžok - Milota Sidorová