Prejsť na obsah
Dianie na fakulte
POZOR ZMENA TERMÍNU

Letná škola architektúry sa pre veľký záujem uchádzačov bude konať začiatkom akademického roka 2016/2017. Viac informácií o letnej škole zverejníme začiatkom septembra.


Pozývame vás na Letnú školu architektúry, ktorá sa bude konať v spolupráci s o.z. Mesto na úrovni a architektmi Šebo Lichý. Termín konania letnej školy je od 13. - 16. júna 2016 na Fakulte architektúry STU v Bratislave.
Letná škola sa bude niesť v duchu Bulvár Mickiewiczova.

Úvodná prednáška sa bude konať vo foyer FA STU 5. mája 2016 o 16:00hod.

Prihlášky je možné posielať na adresu ebringerova@fa.stuba.sk do 30. mája 2016

Mickiewiczova je unikátny projekt zeleného bizniscentra, ktorý vyrástol na bratislavskej Mickiewiczovej ulici nesie meno WALLENROD. Ako sa v živote hovorí, že nič nie je náhoda a to platí aj o spojení projektu s jeho adresou.

Adam Mickiewicz bol jedným z najvýznamnejších predstaviteľov poľského i svetového romantizmu, ktorý bol autorom množstva diel, ale rovnako tak aj historického eposu Konrad Wallenrod. Prečo však práve tento hrdina? Wallenrod bol členom pokrokovej šľachty. Neváhal za cenu vlastného života vybojovať záchranu a slobodu pre svoj národ. Bol silným a statočným jednotlivcom, ktorý sám prebral zodpovednosť za osud svojej vlasti a vzdal sa svojho šťastia za cenu vyšších cieľov.

arch