Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Laureátmi 18. ročníka Krištáľového krídla sa za svoje počiny v roku 2014 stali Henrieta Moravčíková a Štefan Polakovič, z Fakulty architektúry STU v Bratislave.

Henrieta Moravčíková, ktorá pôsobí na Ústave dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok, si prevzala ocenenie v kategórii publicistika a literatúra za rozsiahlu monografiu popredného predstaviteľa medzivojnovej architektúry na Slovensku Friedricha Weinwurma, ktorá interpretuje dielo architekta a osvetľuje dosiaľ neznáme skutočnosti súvisiace s jeho prácou.

Štefan Polakovič, vedúci Ústavu architektúry občianskych budov na FA STU, získal ocenenie v kategórii architektúra za originálnu rekonštrukciu panelového domu v Rimavskej Sobote a Loft v centre Bratislavy, riešený ako otvorený priestor.

Prestížne ocenenia si, spolu s ďalšími desiatimi osobnosťami z rôznych oblastí slovenského spoločenského, hospodárskeho, vedeckého a kultúrneho života, prevzali počas galavečera, ktorý sa konal v nedeľu 1. februára 2015 v Slovenskom národnom divadle, pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku.

foto: http://www.kristalovekridlo.sk/