Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Foyer Fakulty architektúry STU v Bratislave (FA STU), v dňoch 16.-20. marca 2015, hostí výstavný projekt Futuristic prototype - Stratégia navrhovania. Predstavuje návrh ekologického vozidla budúcnosti, skonštruovaného pre súťaž Shell Eco-marathon 2014 a jedná sa o spoluprácu tímu dizajnérov FAST z Fakulty architektúry STU a FME Racing Team-u zo Strojníckej fakulty STU. Prezentácia je zameraná okrem predstavenia samotného funkčného prototypu, predovšetkým na predstavenie procesu navrhovania z pohľadu študentov dizajnu a ich kooperácie s kolegami konštruktérmi.
Na otvorenie výstavy, za účasti dekanky FA STU Ľubice Vitkovej a dekana SjF STU Branislava Hučka, sa uskutoční v utorok 17. marca o 16,00 hod., vás srdečne pozývame. Sprievodnou akciou bude o 16,30 hod. výstava fotografií a premietanie videí v priestoroch bývalej kotolne - Stratégia navrhovania - Dizajnérska kresba.

Projekt bol v priebehu tohto mesiaca odprezentovaný odbornej i laickej verejnosti v priestoroch Slovenskej výtvarnej únie - Galéria Umelka.
Viac o medzinárodnom festivale technických inovácií Shell Eco-marathon a o tímoch FAST a FME racing team sa dozviete tu.

FAST Strategia navrhovania - Dizajnerska kresba