Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Prezentácia elektromobility ako myšlienky a technológie pre Slovensko

Videli ste už elektromobil rozrezaný na polovicu a predsa funkčný? Vedeli ste, že európske auto roka 2019 je elektromobil? Viete, ako vám elektromobilita uľahčí život, ako funguje požičanie auta, bicykla, kolobežky, ako rastie sieť nabíjačiek, či akú podporu pre rozvoj elektromobility chystá SR? 
Toto všetko a ešte oveľa viac nájdete na expozícii ELEKTROMOBILITA a SLOVENSKO DOBRÝ NÁPAD.

Ministerstvo hospodárstva SR a Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Vás pozývajú na návštevu expozície Elektromobilita a Slovensko Dobrý nápad, ktorá je súčasťou 29. medzinárodného salóna automobilov AUTOSALON od 30. apríla do 5. mája 2019 v areáli Incheba Expo Bratislava.

Fakulta architektúry STU v Bratislave - Ústav dizajnu sa ako partner podujatia Elektromobilita & Slovensko Dobrý nápad predstaví prostredníctvom kolekcie študentských ateliérových prác elektromobilov na tému Inšpirujúca mobilita, ako aj návrhmi študentských elektromobilov kategórie Urban Concept, určených pre súťaž univerzitných tímov Shell eco marathon. V rámci odborného programu sa predstaví Mgr.art. Martin Baláž, artD. z Ústavu dizajnu s prednáškou Inšpirujúca mobilita.

Vystavujúci študenti:
Bc. Marek Bartoš
Michal Blaško
Lukáš Hagen
Daniel Chromek
Bc. Adriana Kmeťová
Ondrej Mitko
Erik Rejta
Bc. Ján Telepovský

Expozícia Elektromobilita a Slovensko Dobrý nápad v hale D Incheba Expo na ploche viac ako 600 m2 ponúkne:

• exkluzívne exponáty
• zástupcov a expertov významných spoločností, štátnych inštitúcií a univerzít
• relevantné informácie o aktuálnej a plánovanej podpore elektromobility v SR
pestrý odborný program počas každého dňa
• zábavu pre celú rodinu a výbornú kávu od Majstra Slovenska Brewers Cup 2019


Interaktívna výstava a jej sprievodný program sú určené širokej a odbornej verejnosti, firmám, samosprávam a akademickej obci. Cieľom je predovšetkým budovanie povedomia, búranie mýtov a komunikovanie širokého záberu elektromobility pre bežný život všetkých cieľových skupín.

#ElektromobilitaSRDobrynapad
#GoodIdeaSlovakia