Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Oddelenie architektúry ÚSTARCH SAV v spolupráci s rakúskou spoločnosťou pre architektúru ÖGFA tradične usporiadava už siedmy ročník podujatia Dni architektúry, tento krát s témou HODNOTA / POSTOJ  Nové bývania v Bratislave, ktoré sa uskutoční v dňoch 3. – 4. 6. 2016. 

Ťažisko podujatia tvoria odborné exkurzie, v rámci ktorých sa verejnosti predstavia najpozoruhodnejšie aktuálne realizácie obytnej architektúry a s ňou súvisiacej občianskej vybavenosti v Bratislave a okolí. K individuálnych prehliadkam tentokrát pribudla autobusová tour, ktorá prevedie návštevníkov po realizáciách v okolí Bratislavy. Na exkurziách budú účastníkov sprevádzať autori architektonických diel, ich vlastníci  a kritici architektúry, ktorí umožnia nahliadnuť do zákulisia ich vzniku a fungovania. Verejnosti sa takto naskytne jedinečná možnosť navštíviť aj niektoré z realizácií, ktoré boli vyselektované v Ročenke slovenskej architektúry, predstavujúcej výber toho najlepšieho, čo vzniklo na poli architektúry na Slovensku v rokoch 2014 a 2015. Dni architektúry doslova aj symbolicky otvoria dvere do najlepšej súčasnej slovenskej architektúry, odhalia jej hodnoty a postoje.

Viac podrobností a prihlasovacie formuláre na:

http://www.register.ustarch.sav.sk/

https://www.facebook.com/dni.architektury.bratislava/

da


Info:

Koncepcia projektu a sprievod: Anna Gondová, Katarína Haberlandová, Henrieta Moravčíková, Laura Pastoreková, Peter Szalay
Texty: Anna Gondová, Katarína Haberlandová, Henrieta Moravčíková, Laura Pastoreková, Peter Szalay
Grafický design: Eva Kašáková
Preklad: Martin Tharp
Jazyková redakcia: Blažena Moravčíková
Technická redakcia: Dagmar Slámová

© Oddelenie architektúry ÚSTARCH SAV Bratislava
S podporou Bratislavského samostatného kraja