Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

12. ročník súťaže Národná cena za produktový dizajn, ktorú organizuje Slovenské centrum dizajnu a Ministerstvo kultúry SR, je vyhodnotený. Medzi ocenenými sa ocitli aj dizajnéri našej fakulty - študent 3. ročníka Adam Tóth za koncept hasiaceho dronu, absolvent Anton Zetocha za dizajn svietidla Spiker a projekt Flowers For Slovakia za kolekciu Lost & Found by Vitra. Mená autorov boli zverejnené, v piatok 29. mája 2015, na slávnostnom večeri v Hurbanových kasárňach, v rámci podujatia Dni architektúry a dizajnu.

videovizitka projektu

Národná cena za experimentálny produktový dizajn 2015: Hasiaci dron
autor: Adam Tóth; pedagóg Tomáš Nagy (FA STU Bratislava)

Národná cena za dizajn 2015

Cena poroty: Flowers for Slovakia: Lost & Found by Vitra
autori projektu: Peter Olah, spoluautor Lars Kemper;
pedagogička: Michala Lipková (FA STU Bratislava)

Národná cena za dizajn 2015

Cena za produktový dizajn 2015: svietidlo SPIKER
autor: Anton Zetocha

Národná cena za dizajn 2015

Do súťaže celkovo prišlo 134 prihlášok, z ktorých bolo odbornej porote predložených 121 prác. Z nich bolo 58 v kategórii profesionálny produktový dizajn, 44 bolo študentských prác a 19 v novej kategórii experimentálneho produktového dizajnu.
Všetkých víťazov, ale i kurátorský výber toho najlepšieho z prihlásených diel je verejnosti prístupný v rámci výstavy v galérii Slovenského centra dizajnu v Bratislave Satelit do 12. júla tohto roku.

Vizuálny štýl súťaže navrhol Matúš Lelovský, ktorý je aj spoluautorom grafického dizajnu fakultného periodika ALFA a jednotného grafického vizuálu STU.

v médiách:
http://www.etrend.sk/podnikanie/udelili-narodnu-cenu-za-dizajn-pozrite-si-vitazov.html
https://dennikn.sk/146021/pozrite-si-aky-najlepsi-dizajn-vznika-na-slovensku/