Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Cena dekana otvorila očakávané podujatie Noc architektúry a dizajnu a predstavila najlepšie študentské ateliérové práce vypracované na FAD STU v akademickom roku 2020/21. Podujatie sa uskutočnilo 23. júna 2022 o 16:00 hodine vo foyer FAD STU.

Cenu dekana za najlepšiu ateliérovú prácu vypracovanú v akademickom roku 2020/21 získala SIMONA FISCHEROVÁ. Ateliérová práca bola vypracovaná vo Vertikálnom ateliéri Polakovič Bátor a zaoberala sa konverziou triedičky uhlia na hostel v areáli baniach Handlová. Prácu víťazky nájdete TU.


S. Fischerová preberá ocenenie dekanom prof. Gregorom, foto: M. Kováč


Ocenení a odmeneníštudenti, foto: M. Kováč


Foyer počas podujatia, foto: M. Kováč


Foyer počas podujatia, foto: M. Kováč


Kompletný zoznam postupujúcich a odmenených prác nájdete na TEJTO PODSTRÁNKE.

Cena dekana za najlepšiu ateliérovú prácu (s výnimkou záverečných prác), sa udeľuje študentom za prácu, ktorá je vytvorená v rámci ateliérových povinností v štúdiu študijných programov na FAD STU. Do súťaže postupujú ateliérové práce, ktoré sú ocenené hlavnou cenou v rámci posudzovanej tvorivej, vedeckej, odbornej a umeleckej činnosti (Cena prof. Karfíka, Cena prof. Vilhana, Cena prof. Hrušku, Cena prof. Piffla, Cena prof. Chrobáka, Cena doc. Kodoňa, Cena za dizajn). Z nich medzinárodná porota zložená zo svetových mien v oblasti architektúry a dizajnu určí celkového víťaza. Tohtoročná porota je rovnaká ako na najprestížnejšie slovenské architektonické ocenenie CE ZA AR. Táňa Buijs Vítková (Holandsko), Jakub Cígler (Česká republika), Bohunka Koklesová (Slovenská republika), Peter Moravčík (Slovenská republika), Vladimír Sitta (Česká republika), Pavol Šilla (Slovenská republika), Štěpán Valouch (Česká republika) rozhodnú o Laureátovi Ceny dekana za akademický rok 2020/21.

Partneri podujatia: