Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Slovenskí študenti získali v Madride čestné uznanie. Vyhlásenie výsledkov národného kola: 15.6. o 17:10 v rámci Noci architektúry na FA STU...

Prelom mesiacov mája a júna sa niesli v znamení študentskej súťaže ISOVER MultiComfort House Student Contest 2017, usporiadanej spoločnosťou Saint-Gobain. Dvaja zástupcovia spoločnosti Saint-Gobain ISOVER, Ing. arch. Ľubomír Závodný, Ing. arch. Pavol Pokorný a štyria študenti – víťazi národného kola súťaže, odleteli 31. mája do španielskeho Madridu obhájiť svoje práce.

Viac ako 1800 študentov registrovaných v tomto ročníku reprezentovalo 200 škôl architektúry a stavebníctva z celkovo 90 krajín. V Madride prezentovalo svoje práce celkom 53 tímov. Záverečné vyhlásenie výsledkov prebehlo v Crystal Gallery-Palacio de Cibeles, za účasti približne 250 ľudí z radov študentov, učiteľov, architektov a ďalších autorít.

Pri slávnostnej ceremónii odovzdávania cien poďakoval Generálny delegát Saint-Gobain pre Stredomorie Gianni Scotti za prácu, ktorá bola vykonaná s cieľom integrovať rehabilitačné stratégie platné v meste Madrid. Generálny riaditeľ a Predseda predstavenstva spoločnosti Saint-Gobain, Pierre André de Chalendar vyzdvihol, že udržateľnosť je „v srdci stratégií skupiny“  a zdôraznil, že prioritou Saint-Gobain je „počúvať našich zákazníkov a reagovať na ich aktuálne potreby a budúce očakávania.“ Ceremóniu zavŕšilo vystúpenie starostky mesta Madrid, ktorá zdôraznila dôležitosť udalosti nasledovnými slovami: „V tejto súťaži sa zmerali profesionálne sily mnohých architektov, aby vytvorili lepšie mestá a lepší svet. Prejavili jasný záväzok smerom k udržateľnosti.“

Víťazi súťaže

1. cena: Aiva Dorbe & Lauma Kalnina, Lotyšsko. Projekt: „SUN SHADE“
2. cena: Alina Holovatiuk, Ukrajina. Projekt: „1+1. Connection between generations“
3. cena: Annika Laidroo & Priit Rannik, Estónsko. Projekt bez názvu.
Čestné ocenenie: Ema Kiabová & Roman Ruhig, Slovensko. Projekt: „SILHOUETTE“
Cena študentov: Laura Ivane and Inese Gusta, Lotyšsko. Projekt: „FORMULA FOR LIVING“

isover 2017 - čestné uznanie

Čestné ocenenie získal projekt slovenských študentov, ktorý bol najviac v súlade s kritériami plánu MAD-RE (Madrid Recuperation) pre mestskú časť Colonia Pegaso. Ocenenými študentmi sú  Ema Kiabová a Roman Ruhig, minuloroční absolventi inžinierskeho štúdia na SvF STUBA a čerství absolventi Fakulty Architektúry STU v Bratislave. Tí sa v národnom kole súťaže umiestnili na 2. mieste.

„Na našich študentov sme patrične hrdí. Ocenenie nášho projektu  považujeme za veľkú česť a zároveň dôkaz, že naše univerzity produkujú schopných mladých ľudí, ktorí na poli domácej či zahraničnej architektonickej tvorby nájdu, vďaka svojim kvalitám, adekvátne uplatnenie“ hovorí Vladimír Balent, poradca pre architektov/projektantov, ISOVER. 

O SÚŤAŽI

MultiComfort House Students Contest je projektom pripravovaným v spolupráci centrálneho marketingu ISOVER a korporátneho marketingu spoločnosti Saint-Gobain.

Hlavným cieľom súťaže je šíriť povedomie o energetickej efektívnosti, udržateľnom dizajne a koncepte Multikomfortu Saint-Gobain, s dôrazom na rozličné dimenzie komfortu – tepelného, akustického, vnútorného atď. Cieľovými skupinami súťaže sú študenti architektúry, profesori a architektonické a stavebné univerzity. Korene súťaž siahajú do roku 2003, začínala vtedy ako lokálna súťaž v Srbsku. Od roku 2005 sa jej koncept zmenil na medzinárodný a prebieha na dvoch úrovniach -  národnej a medzinárodnej. Najlepšie projekty z národných kôl každej zúčastnenej krajiny sú následne pozvané do medzinárodného kola súťaže.

V budúcom roku 2018, 14. ročníku súťaže, bude jej priebeh i téma lokalizovaná do metropoly DUBAI.

Viac informácií TU...