Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Slávnostné odovzdávanie cien a odmien medzinárodnej študentskej architektonickej súťaže Xella 2015/2016 sa uskutoční dňa 21.6.2016 o 13.00 vo Svätom Jure, v galérii a informačnom centre  AINova na Prostrednej ulici.

Zadaním 21. ročníka medzinárodne študentskej súťaže vypísanej spoločnosťou Xella bolo vytvorenie priestoru pre Vinárske zážitkové centrum a skanzen vinohradníctva vo Svätom Jure, ktorý bude slúžiť ako „vinársky cieľ“ k návšteve pre celú rodinu.

Súťažiaci mali za úlohu po svojom interpretovať vinohradnícku tradíciu súčasnou architektúrou, ktorá by mala byť inšpirovaná tradičnou technológiou a formami a zároveň experimentovať s novým vzťahom medzi vinárstvom a okolitou krajinou vinohradov. Autorkou tohto zadania bola architektka Ľubica Selcová, odborný garant 21. ročníka súťaže. V riadnom termíne bolo odovzdaných celkovo 51 návrhov.

V dňoch 16.–17. marca 2016 zasadla vo Svätom Jure odborná porota, ktorej členmi boli architekti Ján M. Bahna (SR), Jakub Cígler (ČR), Ľubomír Králik (SR), Michal Krištof (ČR), Vlado Milunić (ČR), Peter Moravčík (SR) , Imrich Pleidel (SR), Viktor Šabík (SR), Jaromír Veselák (ČR) a Ľubomír Závodný (SR), ktorí sa zhodli v názore, že tohtoročné návrhy boli celkovo veľmi kvalitné.


Galériu ocenených projektov si môžete pozrieť na linku:
http://www.ytong.sk/21-rocnik-medzinarodnej-studentskej-sutaze-xella-2015-2015.php

Komentár poroty k oceneným návrhom, ako aj kompletný Protokol zo zasadnutia poroty si môžete prečítať na :http://www.ytong.cz/cs/docs/protokol-souteze-2016.pdf
 

2.cenu v medzinárodnej súťaži si odnesú študenti Fakulty architektúry STU:
Berecová Kristína, Bc.
Blašková Ľubomíra, Bc. 
Krcho Michal, Bc.
Lečko Lukáš, Bc.


Srdečne blahoželáme !