Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Posledné tohtoročné číslo časopisu PROJEKT prináša ako hlavnú tému odborný pohľad na architektúru nového bratislavského downtownu. Recenzuje najnovšie realizácie v tejto časti Bratislavy - SKY PARK Residence (Zaha Hadid Architects), SKY PARK Offices (Vietzke Bortelsmann Architekten), Jurkovičovu Tepláreň (Martin Paško /  DF Creative Group), ale aj len nedávno otvorenú autobusovú stanicu Nivy (BENOY, BDP, SIEBERT+TALAŠ) a obnovenú Pradiareň 1900 (J. Almássy, P. Bouda, R. Čečetka, I. Masár). Aj keď by bolo komplexné hodnotenie novej  fotogenickej bratislavskej časti predčasné, diskusia o tom, aká  je a aká by mohla byť, je určite na mieste. Rozhovor s Martinom Paškom a Zuzanou Zacharovou o dlhej a inšpiratívnej ceste za záchranou  Jurkovičovej Teplárne odkrýva mnohé úskalia, s ktorými sa museli  architekti vysporiadať.

PROJEKT prináša na 120 stranách celkovo 9 aktuálnych realizácií a  široké spektrum architektonických aktualít. Okrem spomínanej architektúry downtownu publikuje  ďalšie dve  administratívne budovy v Bratislave a Žiline, prístavbu školy v Trnave a cyklolávku v Nitre.

 

Veríme, že vám táto porcia slovenskej architektúry v decembrovom PROJEKT-e spríjemní vianočné sviatky a začiatok Nového roka 2022.

 

Redakcia PROJEKT-u