Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Konferencia Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe sa uskutoční 20. apríla 2017 v kongresovej sále SLSP. Organizátori, Vydavateľstvo EUROSTAV a Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC), aj tento do odborného programu konferencie zaradili aktuálnu  tému o Smart cities, ale aj inovácie pre udržateľnú architektúru a samozrejme, nebudú chýbať ani najlepšie príklady z praxe a ukážky projektov udržateľnej architektúry, ktoré boli realizované na Slovenska, no najmä v zahraničí.


Spíkri

Vynikajúcu úroveň každej konferencie robia vynikajúci spíkri a výborní odborníci. O tom vedia svoje aj organizátori už 7. ročníka konferencie Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe. Preto sa snažia už od prvých ročníkov prilákať na konferenciu významných architektov a odborníkov. A nebude tomu inak ani tento rok. V prvom bloku „Udržateľný urbanizmus“ vystúpi s veľmi zaujímavou prednáškou o riešení Smart city Helsinki fínsky architekt Pablo Riquelme. Holandský architekt Tim Jonathan príde na konferenciu prezentovať udržateľný projekt Green village v Holandsku. Za zmienku stojí aj londýnska architektka Judit Kimpian, ktorá  je riaditeľkou udržateľnej architektúry a výskumu vo firme Aedas, zároveň je predsedníčkou Architects Council of Europe‘s Sustainability Work Group a zaoberá sa hodnotením výkonnosti budov, odhaľujúce rozsah a príčiny veľkého rozdielu medzi očakávanou a dosiahnutou energetickou spotrebou v budovách. Okrem vyššie spomínaných troch spíkroch sa môžete tešiť na ďalších odborníkov, ktorí sa s vami prídu podeliť o poznatky a skúsenosti z udržateľnej architektúry a výstavby.


Najvyšší čas rezervovať si miesta

Konferencia Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe je určená širokej odbornej verejnosti z oblasti stavebníctva a architektúry, najmä architektom, projektantom, developerom, investorom, generálnym manažérom firiem pôsobiacich na stavebnom trhu. Keďže kongresová sála SLSP má kapacitu 180 miest a záujem zo strany architektov, projektantov, developerov a investorov je každý rok značný, zaregistrujte sa na konferenciu čo najskôr. Po naplnení kapacity bude možnosť registrácie zastavená. Študenti majú na konferenciu špeciálnu 50% zľavu.


Hostia konferencie:

Pablo Riquelme
Pablo Riquelme je fínsky architekt narodený v Chile, aktuálne pôsobiaci v Helsinkách s viac ako pätnásťročnými skúsenosťami v oblasti dizajnu. V posledných rokoch sa zameral na dizajn vo verejnom sektore a za organizáciu Design Driven City organization bol menovaný mestským dizajnérom mesta Helsinki. Spolupracoval na mnohých projektoch hlavne pre fínske mestá Helsinki a Espoo. Prednáša na Aalto University voFínsku a je spíkrom mnohých  zahraničných konferencií. 

Judit Kimpian
Londýnska architektka Judit Kimpian je riaditeľkou udržateľnej architektúry a výskumu vo firme Aedas. Tu vedie výskumné projekty, vrátane CarbonBuzz CIBSE, rovnako ako projekty zamerané na hodnotenie výkonnosti budov, odhaľujúce rozsah a príčiny veľkého rozdielu medzi očakávanou a dosiahnutou energetickou spotrebou v budovách. Judit je predsedníčkou Architects Council of Europe‘s Sustainability Work Group a pravidelným spíkrom na medzinárodných konferenciách.

Tim Jonathan
Holandský architekt Tim Jonathan príde na konferenciu prezentovať udržateľný projekt Green village v Holandsku. Cieľom projektu zelenej dediny je prinášať inovácie pre udržateľnú budúcnosť a udržateľnú spoločnosť. Projekt sa zaoberá hlavne výskumom a vývojom týchto inovácií a ich implementáciou do praxe. Sústreďuje sa okolo prestížnej holandskej univerzity Delft University of Technology.

Viac info nájdete na webe Vydavateľstva EUROSTAV 

Prihláška