Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom predstavili nominantky jedenásteho ročníka ankety Slovenka roka. V kategórii veda a výskum je nominovaná aj prof. Ing. arch. Jana Pohaničová, PhD., ktorá pôsobí na Fakulte architektúry STU v Bratislave.

Ktoré úspešné Slovenky získajú ocenenie v jednotlivých kategóriách sa dozvieme 5. mája 2019 počas slávnostného galavečera v novej budove Slovenského národného divadla a v priamom prenose RTVS. Našu kolegyňu môžete podporiť zaslaním SMS správy na číslo 7504 v tvare SR 12, kupónmi z týždenníka Slovenka alebo Online na www.slovenkaroka.sk/hlasovanie .

prof. Ing. arch. JANA POHANIČOVÁ, PhD.,
architektka, pedagogička a historička architektúry, pôsobí na Ústave dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok Fakulty architektúry STU v Bratislave. Špecializuje sa na výskum dejín architektúry 19. storočia na Slovensku v širšom európskom kontexte. Za svoje vedecko-výskumné, publikačné, pedagogické a umelecko-tvorivé aktivity získala viaceré významné ocenenia a uznania.Nová desaťročnica úspešnej ankety SLOVENKA ROKA prináša hneď niekoľko noviniek. Jednou z nich počet kategórii. Zatiaľ čo uplynulých desať rokov boli úspešné Slovenky nominované v ôsmich kategóriách, tento rok to bude deväť: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie, Podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita. Okrem toho nominačná komisia aj tento rok udelí titul Absolútna Slovenka roka  a Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko.