Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Exkurziu na benátske bienále architektúry organizuje Fakulta architektúry v spolupráci s nadáciou La Biennale di Venezia / Biennale Sessions 2016 a je určená pre študentov Fakulty architektúry. Exkurzia na bienále je spojená s prezentáciou nórsko - slovenského projektu Pozorovateľne vtáctva DUNA v Kalinkove – EWCC.

Termín: 6. – 10. októbra 2016 (príchod v pondelok v skorých ranných hodinách)
Cena: 145 €

Poplatok za exkurziu vo výške 145 € zahŕňa:

 • prepravu autobusom
 • ubytovanie v centre Benátok na 3 noci s raňajkami
 • vstupenku na bienále architektúry platnú 3 dni

V cene nie je zahrnuté:

 • lístok na vlak medzi mestami Mogliano Veneto a Benátky. Cena jednosmerného lístka je 3 €. Lístky sa kupujú v automatoch alebo v pokladni vlakovej stanice priamo na mieste.
 • doprava v rámci Benátok mestskou lodnou dopravou Vaporettom (možnosti):
  7,50 € / jednosmerný lístok platný 75 minút
  22 € / 72-hodinový (3 dni) študentský lístok (vek 6-29 rokov + je potrebné si kúpiť „Rolling Venice Card“, ktorá stojí 6 €)
  40 € / 72-hodinový (3 dni) klasický lístok – Travel Card (bez obmedzenia)
 • poistenie (pri vstupe do autobusu sú účastníci povinní sa preukázať cestovným poistením platným po dobu trvania exkurzie).


Základné termíny

Odchod na exkurziu bude vo štvrtok 6.10.2016 o 7:00 ráno z parkoviska pri Športovej hale Pasienky, na križovatke Bajkalskej a Trnavskej cesty (medzi halou Pasienky a objektom Tri veže). Príďte prosím najneskôr o 6:30 aby sme mali čas na naloženie batožiny a nástup.
Príchod z exkurzie bude v noci z nedele 9.10. na pondelok 10.10.2016 okolo 3:00 ráno opäť na parkovisko pri Športovej hale Pasienky.


Doprava

Cestovať budeme 57 miestnym autobusom dopravnej agentúry Bohdan (www.bohdan.sk). Cestou tam pôjdeme počas dňa, napäť na noc. Autobus nás dopraví do blízkosti Benátok, vystupovať budeme v meste Mogliano Veneto. Odtiaľto sa do centra mesta dopravíme vlakom, ktorý končí na hlavnej vlakovej stanici Benátky - Santa Lucia. Cesta vlakom trvá približne 25 minút. Cestovať autobusom priamo do centra Benátok je finančne nákladné, treba platiť mýto na moste + parkovné; čo by v konečnom dôsledku cestu predražilo. Zo stanice Santa Lucia sa potom presunieme do hostela mestskou lodnou dopravou – Vaporettom. Z toho dôvodu odporúčame zobrať si takú cestovnú batožinu s ktorou sa dá ľahko pohybovať pešo cez mesto a v prostriedkoch hromadnej dopravy.

Cesta späť bude rovnaká. Stretneme sa v nedeľu 9.10.2016 okolo 18:00 večer (termín si spresníme počas cesty do Benátok po dohode s vodičom autobusu) na stanici Santa Lucia a pôjdeme vlakom do mesta Mogliano Veneto. Tam nás bude čakať autobus. Vyrazíme naspäť do Bratislavy s tým, že pôjdeme cez noc a dorazíme v pondelok v skorých ranných hodinách.


Ubytovanie

Bývať bude celá exkurzia v Hosteli Generator Hostel Venice:
http://generatorhostels.com/en/destinations/venice/
Ubytovanie je zabezpečené v spoločných izbách, ktoré nazývajú Dorms alebo Shared rooms. V týchto izbách budeme bývať len my, čiže nebudú spoločné s inými skupinami či exkurziami. Ostrov Giudecca, na ktorom leží hostel Generator Venice, nie je s hlavným ostrovom Benátok spojený mostom a preto je doprava medzi nimi možná len Vaporettom - loďou.


Stravovanie

V Hosteli sú v cene aj raňajky. V rámci areálu bienále (Giardini a Arsenale) sa nachádzajú bufety (refreshment areas), v ktorých sa môžeme stravovať (discounted packet lunch) na základe preukazu / pasu na bienále, ktorý bude vystavený na Vaše meno. Večere a stravovanie počas cesty si všetci účastníci exkurzie zabezpečujú sami.


Poistenie

Účastnícky poplatok nezahŕňa cestovné poistenie, všetci účastníci exkurzie si poistenie zabezpečujú sami. Uzatvorte si prosím komerčné cestovné poistenie individuálne na termín 6. – 10. októbra 2016, napríklad online cez union: https://www.union.sk/cestovne-poistenie-online. Ak máte preukaz ISIC tak si môžete uzatvoriť ročné cestovné poistenie s výhodnou cenou cez kancelárie CKM (jedna je blízko fakulty, na Vysokej ulici a poistenie uzatvoríte na počkanie; len potrebujete potvrdenie o návšteve školy).
Zároveň by ste mali do zahraničia cestovať s Európskou kartou poistenca. V súčasnosti je už automaticky súčasťou každého preukazu poistenca. Ak ju nemáte, dá sa bezplatne požiadať o jej vystavenie na pobočkách Vašej zdravotnej poisťovne.


Rámcový harmonogram cesty

Štvrtok 6.10.2016
6:30 Stretnutie účastníkov exkurzie na parkovisku pri Športovej hale Pasienky, na križovatke Bajkalskej a Trnavskej cesty (medzi halou Pasienky a objektom Tri veže)
7:00 Odchod autobusu do Benátok, cesta potrvá približne 10 hodín aj s prestávkami
17:00 Príchod do mesta Mogliano Veneto, prestup na vlak do Benátok (vlaky idú každých 15 minút)
18:00 Príchod do Benátok na stanicu Santa Lucia, odkiaľ sa spolu presunieme na hostel
Večer Voľný program

Piatok 7.10.2016
10:00 Stretnutie všetkých účastníkov exkurzie v Giardini di Castello, kde si rozdáme lístky na bienále. Expozície bienále sú otvorené každý deň od 10:00 do 17:00. Účastníci workshopu si pôjdu spolu s pedagógmi pozrieť priestory kde bude prebiehať naša prezentácia a následne si dohodneme postup inštalácie. Zvyšok dňa bude voľný program

Sobota 8.10.2016
13:00 Stretnutie účastníkov workshopu v prezentačných priestoroch bienále, na ktorom si dohodneme priebeh inštalácie a našej prezentácie
14:00 Začína sa naša prezentácia v rámci programu Biennale Sessions, ktorá potrvá 2 hodiny. Chceme poprosiť aj ostatných účastníkov exkurzie aby sa prišli pozrieť a podporiť kolegov počas prezentácie
16:00 Koniec prezentácie. Naše projekty prenesieme do hostelu a po zvyšok dňa bude voľný program

Nedeľa 9.10.2016
10:00 Hostelové izby majú byť uvoľnené do 10-tej hodiny. Našu batožinu si necháme v hosteli v úschovni a následne máme celú deň na prehliadku bienále, ktoré sa zatvára o 17:00. V cene máme 3-dňové pasy do všetkých expozícií. Počas víkendov sa konajú semináre Meetings with Architecture Masters and Experts, na ktoré máme tiež prístup s našimi pasmi.
18:00 Večer sa stretneme pred stanicou Santa Lucia a vlakom sa dopravíme do mesta Mogliano Veneto, kde nás už bude čakať autobus
19:00 Nástup do autobusu a odchod do Bratislavy

Pondelok 10.10.2016
3:00 Príchod do Bratislavy na parkovisko pri Športovej hale Pasienky. Presný čas príchodu závisí od toho v akom čase sa nám podarí vyraziť z Benátok. Cesta späť cez noc je však rýchlejšia a trvá okolo 8 hodín.Prihlasovanie na exkurziu

Prihlásiť na exkurziu sa môžete zaslaním e-mailu na adresu: ebringerova@fa.stuba.sk

Do e-mailu uveďte svoje meno a Váš e-mailový kontakt, prípadne mená a e-mailové kontakty všetkých osôb, ktoré chcete prihlásiť. Počkajte na odpoveď v ktorej Vám prídu ďalšie informácie a inštrukcie. Pre záväzné prihlásenie sa na exkurziu je ďalej potrebné uhradiť účastnícky poplatok na účet Fakulty architektúry s týmito údajmi:

IBAN: SK70 8180 0000 0070 0008 1906
SWIFT (len pre zahraničné platby): SPSRSKBAXXX
Variabilný symbol (nevyhnutné uviesť!): 6150
Suma: 145 €
Do poznámky uveďte Vaše meno a priezvisko

Kontakt na organizátorov exkurzie za Fakultu architektúry
Lukáš Šíp – lukas.sip@stuba.sk – 0903 926 617
Paulína Ebringerová - ebringerova@fa.stuba.sk – 0904 128 016
Veronika Kotrádyová – kotradyova@fa.stuba.sk – 0903 691 551