Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Axor H2O story – obľúbená medzinárodná súťaž pre študentov vysokých technických a umeleckých škôl a univerzít v Českej a Slovenskej republike – postavila budúcich profesionálov pred skutočnú výzvu. Témou aktuálneho 4. ročníka je kúpeľňa pre dlhodobý pobyt na vesmírnej stanici.

Študenti môžu svoje súťažné návrhy na tému Bathroom for Space station odovzdávať od 1. 2. do 31. 5. 2015. Ústrednou témou súťažného návrhu by malo byť riešenie konfliktu: kompaktnosť a úspornosť verzus faktor potrebnej psychohygieny a relaxu. Študenti by nemali tiež zabúdať aj na vplyv „gravitácie“. Hlavným kritériom posudzovania práce je funkčnosť, kreativita, nevšednosť návrhu, forma prezentácie a jej realizovateľnosť v rámci výstavy Designblok 2015.

Spoločnosť Hansgrohe zabezpečí predstavenie víťazného súťažného návrhu vo fyzickej podobe počas vyhľadávanej prehliadky dizajnu Designblok 2015 v Prahe. Spolu s prezentáciou na Designbloku 2015 získa víťaz hlasovania odbornej poroty aj týždennú návštevu v nemeckom centre vývoja a výroby značky Axor. Atraktívna týždenná návšteva v značke Axor čaká aj na víťaza, ktorý vzíde z hlasovania verejnosti.

Do súťaže sa môžu prihlásiť študenti vysokých škôl s odborným zameraním na architektúru, stavebníctvo, dizajn a výtvarné umenie. Každý účastník sa musí zaregistrovať vyplnením registračného formulára na webovej stránke www.h2ostory.sk, a to odo dňa vyhlásenia súťaže 1. 2. až do 31. 5. 2015. Študenti musia svoje práce odovzdať najneskôr do 31. 5. 2015 do 16.00 hod. v elektronickej podobe.

Členovia medzinárodnej odbornej poroty:
Jaroslav Wertig (ČR)
Jerry Koza (ČR)
Rudolf Netík (CR)
Kalin Cakov (SR)
Viktor Šabík (SR)

Za vyhlasovateľa:
Manuel Züfle
Matej Šišolák
Ladislav Grebec

www.h2ostory.sk

PODMIENKY

ŠTATÚT


Barbora Procházková, víťazka hlasovania odbornej poroty 3. ročníka súťaže Axor H2O story získala možnosť predstaviť svoj projekt širokej verejnosti počas podujatia Designblok 2014 v Prahe a týždennú návštevu v nemeckom centre vývoja a výroby nových výrobkov značky Axor.