Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Minister obrany SR Martin Glváč vyhlásil 11. ročník literárnej súťaže pre študentov stredných a vysokých škôl. Tento rok sa môžu do súťaže zapojiť zaslaním príbehu, úvahy alebo eseje na tému „Život v mieri: Samozrejmosť pre nás, túžba všetkých...“ do 17. novembra 2015 e-mailom na adresu sutaz@mod.gov.sk.

Literárna súťaž - Život v mieri
 
„Aj vzhľadom k tomu, čo sa deje vo svete sme tento rok zvolili tému, ktorá sa týka mieru. Mnohí ho berú za samozrejmosť, no súčasná bezpečnostná situácia nás vedie k tomu, aby sme sa zamysleli. Bude preto zaujímavé si prečítať, ako toto dianie vnímajú a ako sa naň pozerajú študenti,“ uviedol minister obrany Martin Glváč.

Všetky súťažné texty zaslané do polnoci 17. novembra 2015 vyhodnotí komisia rezortu obrany a vyberie do päť finalistov v kategóriách študenti vysokých škôl a študenti stredných škôl. V druhom kole bude do hlasovania zapojená aj verejnosť a to prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Práve tá zvolí „lajkovaním“ na facebookovom profile Ministerstva obrany SR výhercov literárnej súťaže v oboch kategóriách. Víťazi v jednotlivých kategóriách získajú finančnú odmenu vo výške 400 eur. Práce, ktoré sa umiestnia na druhom a treťom mieste získajú 300, respektíve 200 eur.
 
Literárny príspevok v slovenskom jazyku v zvolenom prozaickom publicistickom alebo beletristickom žánri v rozsahu od 500 do 700 slov je potrebné zaslať vo formáte .doc, .docx alebo .odf spolu s údajmi (meno, priezvisko, vek, škola, telefonický kontakt) na horeuvedenú e-mailovú adresu. Víťazi súťaže budú zverejnení 1. decembra 2015 na oficiálnej stránke Ministerstva obrany SR na adrese www.mosr.sk a na facebookovom profile Ministerstva obrany SR, kde je zároveň možné získať o súťaži viac informácií.