Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Už 8. júna od 12:00 do 20:00 sa v Bratislave na Námestí slobody, na parkovisku Fakulty architektúry a dizajnu STU môžete tešiť na Red Bull Pit Stop Challenge Live.

To znamená, že si budete môcť skúsiť, aké je to vlastnými rukami vymieňať kolesá na reálnom šasi formuly pomocou skutočných nástrojov na to určených a používaných priamo v boxoch F1. Tento zážitok vás čaká v niekoľkých lokalitách po celom Slovensku. Stačí sa dopredu registrovať, doraziť vo vybraný čas a ukázať, čo spolu s tvojím tímom dokážete!

Viac info a čoskoro aj registráciu nájdete na www.redbull.sk/pitstoplive


ČO OČAKÁVAŤ?

Počas pretekov F1 sa o zastávku v boxoch stará až 20-členná posádka vyškolených mechanikov. Traja majú na starosti každé koleso, dvaja dvíhajú monopost a zvyšok rieši ďalšie detaily, ktoré treba doladiť. Tím si svoje „operácie“ trénuje niekoľko tisíckrát za sezónu, až kým sa mu to nestane absolútne prirodzeným úkonom, ako choreografia tanečníkov baletu – akékoľvek zdržanie v rámci rutiny, aj desatinka sekundy, môže tím stáť pódium alebo body. V rámci Red Bull Pit Stop Challenge Live budú účastníci v 4-členných tímoch súťažiť na rýchlosť vo výmene dvoch kolies pripravenej formuly. Reálne šasi vážiace 880 kg, nástroje od majstrov z Red Bull Racing Honda a vaše zlaté ručičky. Ak budete rýchlejší, ako súperi, vyhrávate. A že je teda o čo hrať!


CENA, AKÚ INDE NEZÍSKAŠ!

Najrýchlejšie tri tímy na každej zastávke získajú Red Bull Racing Honda merchandise a zásobu energie, no zároveň je tu ešte aj hlavná cena lístky na zájazd na veľkú cenu F1 pre všetkých členov tímu! 


foto: Refinedmoment / Red Bull Content Pool